Zesłanie Ducha Święty

Zesłanie Ducha Święty
2013, olej na płótnie, 180×80

Obrazy powstały na podstawie digitalnych kolaży. Lubię czasami sięgać po to medium jako źródło inspiracji dla moich malarskich prac. Kolaż pozwala mi, poprzez zabawę i swobodne łączenie elementów, na lepszy kontakt z moją podświadomością i na wyzwolenie kreatywności. W tym cyklu łączę elementy religijnych dzieł wielkich mistrzów z estetyką pornografii. Poprzez przeniesienie kolażu-szkicu na płótno integruję te dwa światy ze sobą. Różnica między nimi zostaje częściowo zatuszowana.

Jako osobie wychowanej w polskiej, wielodzietnej, religijnej rodzinie, wpajano mi od dziecka katolickie wartości, ale także odrazę do prawie wszystkich zachowań seksualnych, i w ostateczności do samego siebie. Treści te utrwalane były także przez obrazy.

Poprzez zabawę i manipulowanie ikonograficznymi przedstawieniami religijnych scen i łączenie ich z tym co wykluczone staram się je na nowo zdefiniować i stworzyć nową narrację. Pragnę osłabić wpisaną w nie przemoc i wykluczenie posługując się ironią, absurdem i zabawą.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s